ŚLUB W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W MOSZCZANACH

ŚLUB W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W MOSZCZANACH

Dodano: 2017-08-22

Istnieją w życiu sprawy, które - bez względu na to z której strony byśmy na nie patrzyli - są zawsze tak samo ważne dla wszystkich.

Miłość jest jedną z nich.”

Paulo Coelho

W dniu 22 sierpnia w Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach odbyła się niecodzienna uroczystość, jaką była ceremonia zaślubin Teresy i Stanisława - mieszkańców tutejszego Domu.

Teresa i Stanisław spędzili ze sobą wspólnie ponad trzydzieści lat, dzieląc razem radości i trudy życia. W czerwcu 2016 przybyli do Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach. W DPS poczuli ciepło domu, sympatię innych Mieszkańców oraz dobro i zaangażowanie personelu.

Wspólne przebywanie ze sobą z dala od problemów życia codziennego, z którymi borykali się do tej pory utwierdziło ich w przekonaniu, że chcą przypieczętować swoją decyzję o wspólnym życiu sakramentem ślubu. Dzięki przychylności Dyrektora Domu Pomocy Społecznej oraz zaangażowaniu personelu a szczególnie Pani Iwony, która jest pracownikiem pierwszego kontaktu Teresa i Stanisław stanęli na ślubnym kobiercu.

Uroczystości ślubne poprzedziło wiele przygotowań. Kilka tygodni wcześniej Pani Iwona zabrała przyszłych nowożeńców na zakupy. Wiele radości sprawił im zakup obrączek i odświętnych strojów weselnych.

W przygotowania włączyli się pracownicy socjalni, opiekunowie, pracownicy kuchni, oraz inni pracownicy. Pracownicy terapii zajęciowej, wraz z mieszkańcami przygotowali piękne dekoracje.

Teresa i Stanisław wstąpili w związek małżeński w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej pod wezwaniem św. Wincentego a Paulo. Sakramentu Ślubu udzielił Ksiądz Ryszard.

W uroczystościach weselnych wzięli udział członkowie najbliższej rodziny państwa młodych, pracownicy oraz mieszkańcy DPS. Wydarzenie to było bardzo wzruszające dla wszystkich, zwłaszcza, że jeszcze nigdy w historii działalności DPS nie odbył się ślub dwojga Mieszkańców.

Nowożeńcy otrzymali moc życzeń i prezentów od Dyrektora Domu Pomocy, pracowników i rodziny.

Po uroczystości zaślubin na gości czekało przyjęcie, podczas którego nie mogło zabraknąć wesołej muzyki, wyśmienitej zabawy i poczęstunku.

Do tańca przygrywali na żywo pracownicy tutejszego Domu muzycy Pan Jurek i Pan Piotr.

Był też tradycyjny tort weselny, toast za zdrowie małżonków i pierwszy taniec.

Naszym pierwszym nowożeńcom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Zobacz galerię zdjęć


 

Kontakt

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W MOSZCZANACH
37-543 Laszki,
Moszczany 1,

tel. 16 628 33 72, 16 628 33 71