DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W CHŁOPICACH 2017

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W CHŁOPICACH 2017

Dodano: 2017-09-03

 W dniu 3 września 2017 r. Mieszkańcy DPS w Moszczanach wzięli udział w dziękczynieniu za plony zebrane przez rolników Powiatu i Gminy Jarosław, które odbyło się w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chłopicach 

Po Mszy Świętej uczestnicy w korowodzie formułującym się tuż przy Urzędzie Gminy Chłopice przemaszerowali z Orkiestrą Dętą „Laudate Dominium” wieńcami i barwnymi strojami na stadion sportowy w Chłopicach gdzie odbyła się część oficjalna poprowadzona przez Konrada Sawińskiego i Monikę Maj-Lichończak.

Część artsystyczną rozpoczął występ Powiatowego Ogniska Baletowego z Jarosławia, następnie na scenie zatańczyli również uczniowie i absolwenci Publicznego Gimnazjum w Boratynie. Następnie na scenie wystąpił korowód dożynkowy prezentujący swoje piękne wieńce dożynkowe wraz z umiejętnościami wokalnymi, ale i także artystycznymi. Na scenie wystąpiło 7 delegacji z terenu Powiatu Jarosławskiego oraz 6 delegacji sołectw z Gminy Chłopice.


Należy też wspomnieć o jarmarku produktów, wśród których była także delegacja naszych mieszkańców wraz z opiekunami i Dyrektorem DPS Panem Mariuszem Wygnańcem, która prezentowała wyroby własnoręcznie wykonane przez mieszkańców w ramach terapii zajęciowej. Wśród innych atrakcji były prezentowane potrawy regionalne, wypieki chleba czy wartsztaty robienia lizaków. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek.

Zobacz galerię zdjęć

 


 

Kontakt

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W MOSZCZANACH
37-543 Laszki,
Moszczany 1,

tel. 16 628 33 72, 16 628 33 71